Microsoft prezintă planurile pentru primul centru de inovație Microsoft din SUA

  • Ambrose Warner
  • 0
  • 2775
  • 798

Ar putea fi ciudat pentru unii, dar așa cum puteți vedea în imaginea de jos, în acest moment, nu există un singur centru de inovație Microsoft în Statele Unite, dar în curând va trebui să se schimbe, deoarece oficialii Microsoft spun că intenționează să deschideți primul în centrul orașului Miami.

În prezent, Microsoft are 115 centre de inovare în întreaga lume, majoritatea fiind localizate în Europa de Est, India și Brazilia. Acestea acționează ca parteneriate între organizații guvernamentale locale, universități, organizații industriale, furnizori de software sau hardware și Microsoft, cu scopul creșterii economiilor locale de software. În prezent, nu există niciunul în Statele Unite, dar Microsoft va deschide în viitorul apropiat în centrul orașului Miami la un incubator și accelerator de tehnologie numit Venture Hive și se spune că un al doilea centru se va deschide și la Houston..

Citește și: Aplicația Skype pentru Windows 8.1 Obține sincronizarea preferințelor pe dispozitive

Microsoft deschide în sfârșit primul centru de inovație din Statele Unite

Primul centru de inovare Microsoft din SUA va veni cu cea mai recentă tehnologie și instrumente pentru a crește crearea de locuri de muncă, pentru a instrui specialiști în tehnologie și pentru a facilita colaborarea cu partenerii Microsoft. Sanket Akerkar, vicepreședinte Developer & Platform Evangelism la Microsoft, a spus următoarele:

Deschiderea Centrului de Inovare Microsoft din Miami semnalează angajamentul nostru de a oferi orașelor și comunităților noastre locale resurse și tehnologie care să stimuleze dezvoltarea economică și să creeze oportunități pentru învățare comună. Construind centrul în inima orașului Miami și punându-l la dispoziția oamenilor, în special a tinerilor și studenților, contribuim la împuternicirea orașului pentru a deveni un loc mai prosper în care să trăiești și să lucrezi..

Centrul de inovare Microsoft din Miami va viza studenți care va primi îndrumări privind dezvoltarea curriculumului și proiectele de cercetare și sprijin pentru îmbunătățirea abilităților lor tehnice; startup-uri și antreprenori cine va primi cursuri de formare, mentorat și oportunități de rețea și apartenență la Microsoft BizSpark; guvern deoarece noul loc va acționa ca o sursă pentru crearea de locuri de muncă. Carlos Gimenez, primarul județului Miami-Dade, a adăugat, de asemenea, următoarele

Microsoft Innovation Center din Miami are toate instrumentele și tehnologiile de vârf necesare pentru a-i motiva pe cetățeni să inoveze și să crească. Cu toate serviciile de formare și oportunitățile de angajament disponibile, facilitatea va ajuta, fără îndoială, la Miami să se transforme în continuare într-un oraș din secolul 21. Având primul centru de inovație Microsoft din S.U.A., situat în Miami, demonstrează că comunitatea noastră de tehnologie nu numai că crește, ci este înfloritoare. Accesul pe care îl vom avea la tehnologie de vârf și lucrători foarte specializați vor fi extrem de valoroși în dezvoltarea și susținerea comunităților noastre - atât la nivel local, cât și la nivel mondial.

Microsoft va deschide, de asemenea, unul dintre primele lor centre de instruire în Statele Unite, în campusul de est al fostului spital St. Elizabeth, într-una dintre cele mai sărace zone din sud-estul Washington DC, Washington Post împărtășește mai multe detalii:

Microsoft intenționează să-și prezinte marți planurile pentru D.C. potențialilor dezvoltatori imobiliari și partenerilor academici într-o zi deschisă din campusul Sf. Elisabeta. Echipa de dezvoltare economică a lui Gray se află în mijlocul alegerii unui dezvoltator imobiliar pentru revizuirea campusului. Administrația caută, de asemenea, un colegiu sau o universitate care să ancoreze ceea ce primarul primitor i se pare ca un nou centru de locuri de muncă, reședințe și cumpărături de peste drum de unde guvernul federal intenționează să consolideze Departamentul pentru Securitate Internă al SUA. Campusul este de-a lungul bulevardului Martin Luther King Jr. SE, între cartierele Anacostia și Congress Heights.
Nimeni nu a comentat acest articol încă.

Cele mai interesante și utile articole din lumea tehnologiei informației
Sfaturi practice, cele mai recente articole și știri de ultimă oră pentru a vă îmbunătăți viața tehnică. Simțiți-vă ca al vostru în lumea tehnologiei moderne